Listopad 2014

Krom Velkého bratra Vás sledují i prodavačky v drogérii

7. listopadu 2014 v 14:12 | flow. |  Články
Že Vám při nákupu vložek nebude nikdo čumět přes rameno? Jestli nosíte drahé oblečení, tak pravděpodobně ne.

Dneska jsem byla mamkou vyslána do Tety pro pár maličkostí. Hned v první uličce jsem si sundala sluchátka a hodila je do tašky. Nevím, jestli prodavačky reagují na zvuk zapínání zipu nebo co, ale v momentě sebemenšího pohybu jezdce na mě zpoza regálu vykoukla brýlatá pracovnice a důkladně si mě přeměřila. A nebo spíš připíchla k poličce se zubními pastami, to je lepší popis situace. Ohnula jsem se tedy pro krabičku s mentolovou příchutí a dělala jsem, že ji jako nevidím.

Víte, vždycky jsem chtěla hrát v divadle, ale dnes jsem zjistila, že na to asi nemám. Chvilku se mi dařilo předstírat, že se nedívá, jaký šampón si beru. Leč u regálu s ženskými věcmi mě naprosto dostala. Když jsem se totiž rozhodla, že mi bude stačit menší krabička a postavila se, málem mě trefil šlak. Byla jak smrad, táhla se za mnou všude a to zcela neslyšně. Když se mi tedy uklidnil tep, odešla jsem k pokladně a rychle vystřelila ven, protože bych se ještě mohla rozčílit a na to, vážení, na to jsem příliš mladá.

To by byl můj krásný příběh, ale co tím chtěl básník vlastně říci? Neuvěřitelně mě štve, když mě v drogerkách nebo parfumerkách sledují, jako sériového vraha a zloděje v jednom. Dneska mě napadlo, proč vlastně? Vždyť u dveří mají stejně čidla, které řvou jak pominuté, takže si celé obchodní centrum myslí, že jste museli ukrást alespoň polovinu nabízeného sortimentu. Upřímně, když mě tak sledují, ať už si vybírám cokoliv, tak mám chuť po nich danou věc hodit, trefit je do oka a nasupeně odejít.

Obvyklá otázka na závěr! Vadí Vám, když Vás sleduje ochranka nebo prodavačky a je Vám v patách u každého regálu?
flow.
http://data1.whicdn.com/images/140368761/large.jpg