Říjen 2014

11.10.- vzbudíte se a vedle vás chrápe spolužák

11. října 2014 v 20:07 | flow. |  Deníček
Máme tu oblíbenou modelovou situaci, kterou si jistě každý z nás jednou prožil. To se takhle celý týden těšíte na něco, z čeho pomalu nemůžete spát. V mém případě to byla jedna školní party, na které jsme měli mezi nás přivítat prváky a stmelit nějak kolektiv. Věřte, na to jsem čekala už od prvního září, kdy jsem měla školy dost na roky dopředu.

Po jedné předešlé akcičce, ze které mám tak trochu okénko, jsem se zapřísáhla, že už se nikdy takhle nezřídím. Svou přísahu jsem (k překvapení všech zúčastněných) dodržela a během večera jsem se seznámila s novými lidmi, pokecala se starýma známýma a udělala pár fotek. Za ty fotky na mě padla kritika, jelikož (jenom náhodou) nejsou ze soudku profi. Na svou obranu říkám, zrcadlovka nebyla má a můj zrak nebyl nejostřejší (hádejte proč). I přesto, že nás tam nebylo moc ze starších ročníků, myslím, že mluvím za všechny když napíšu, že to bylo super.

Na první fotce jsem já a můj spolužák, se kterým jsme byli vybrání do soutěže. Jednoduchý úkol: holka sní rohlík z rozkroku kluka. Zdá se vám to snadné? Ano, i já si říkala, že to je prkotina a ono ejhle, pořadatelé nekoupili čerstvé rohlíky a já se tam málem přidusila (možná to bylo i tím, že jsem se u toho strašně smála).

Druhá fotka, jak jistě všichni tušíte, znázorňuje náš welcome drink(tak "Welcome" jsem byla za ten večer asi pětkrát a ještě jsem pašovala kamarádkám).

Když nás pak místo pěti jelo ke kamarádce sedm, nikomu to zvláštní nepřišlo. Až když jsem se ráno probudila a vedle mě oddychoval můj spolužák, říkala jsem si, že tohle přece není Kája, která se mnou měla spát, tohle je přece Fabi a ten měl spát úplně někde jinde. To bylo překvápko takhle po ránu!

Sečteno a podtrženo, já si to užila maximálně a doufám, že spolužáci budou dělat tyhle akce častěji a že do další dostanu svou zrcadlovku a budu s ní moci dělat lepší fotky!

Jak jste si užili víkend vy?
flow.

But first, let me take a...

1. října 2014 v 18:24 | flow. |  Články
I přišel čas na ometení pavučinek a spolu s ním přicházím i já se smetákem a jdu na věc! Chuť na napsání článku mě popadla zrovinka v dějepise, kdy nám pan profesor vykládal o tom, jak se nevolníci nemohli stěhovat. Prvně jsem si řekla, že napíšu článek o tom, kde bych já nebo kde byste vy, chtěli žít. Jenže dnes, když jsem po škole odhodila tašku do kouta a v zrcadle zjistila, že nevypadám vůbec zle a mohla bych si udělat selfie, přišla idea! Napíšu článek o tak originálním, neokoukaném a neotřelém tématu jako je SELFIE. Převracíte oči a míříte na křížek v rohu obrazovky, co? Teď vám zalžu, ale BUDE TO KVALITNÍ A ČITELNÝ ČLÁNEK!


Jen tak z hecu jsem hodila to slovo do Googlu. Inu, článek na Wikipedii mě ani nepřekvapil, dneska je tam už kde co. Ovšem jeho obsah, to byla lahůdka! Řeknete si:"Selfie, nic složitého, prostě se vyfotím v zrcadle nebo přední kamerou na telefonu." Kdo by z toho dělal nějakou vědu, že? Autor článku z toho ovšem udělal hotové drama, u kterého jsem se slušně pobavila. Tak třeba jednou z prvních teenek, pořizujících selfie, byla Anastázie Nikolajevna, které se vyblejskla už ve třinácti (to jsem ještě běhala venku, byla jsem krapet opožděná) v zrcadle a dle Wikipedie ke své fotce přidala i popisek, který mě donutil se zasmát.

"Zachytila jsem tento snímek, dívaje se do zrcadla. Bylo to velice těžké, mé ruce se třásly."

Budu upřímná, celkem nedávno jsem zjistila, že jsem selfíčkama lehce posedlá. V telefonu jsem měla kolem tisíce fotek, z čehož minimálně půlka byly selfie. Mám pocit, že jsem trochu narcisek. Trochu. Nemůžu si pomoct, ale baví mě to. (Na svou obranu, obecně mám ráda focení všechno a všech.) Baví mě zveřejňovat je na instagram. Přece koho nepotěší komentář s komplimentem nebo nějaký nový lajk u fotky? A zvlášť kterého narcise to potěší, že...

A nyní, čas otázek pro Vás!
Pořizujete si selfie? A nebo vám to přijde jako ztráta času a takové lidi nechápete?

flow.