Srpen 2014

Jsme ženy tak si to řeknem otevřene... co si zítra berete na sebe?

31. srpna 2014 v 21:52 | flow. |  Články
To si takhle užíváte prázdniny. Jednu noc máte rozmazaný svět, druhou jste v Řecku a lapete bronz, který kvůli zánětu středního ucha vlastně nenalapete, třetí noc se všechno zas rozmazává a čtvrtou si tak sedíte u compu a zatím co vaše levé oko se věnuje facebooku, to pravé nenápadně sklouzne na datum a čas v pravém dolním růžku obrazovky. To šokující zjištění, že zítra v osm zapadnete do lavice na další školní rok vám opět rozmaže svět, ovšem teď to jsou slzy lítosti a stesku po vyhřáté posteli, kterou jste sice ještě neopustili, nicméně skáza se blíží.

Dobře, nebylo to tak dramatické, jak se to snažím vylíčit... Ale pořád to bolí! :D

Dneska ráno jsem přijela z jedné akce, na které jsem byla s kamarády a svojí bífí. Mezitím, co ona řešila vztahovou krizi, já byla na průlizkách v trochu jiném světě spolu s další kámoškou. Probíraly jsme, jak to, že mě nikdo nechce, že u nich na vesnici je to sám blbec a mimo jiné taky to, že nám to přesně za den začne. Je to hrozný pocit, když vím, že mě na škole čeká poslední krásný rok a pak přijde maturitní ročník. No možná, když budu hodná.

To víte, na letošek si kladu velké cíle a začínám úplně od základu. Tak třeba si založím sešity a budu si je pořádně psát. A pokusím se je někde nezahodit. Já a mé okolí jsme totiž došli k závěru, že nejsem blbá, jen jsem příšerně líná. Možná na tom něco bude.

Ovšem první věc, kterou jsem si, hned po utření soplů a slz, řekla byla:"Co si zítra oblíknu?"
Pohled na mou skříň mi trochu zamotal hlavu, jelikož mám tolik hader, že nevím, co dřív na sebe. A fakt, že nosím maximálně polovinu mi taky vrásek neubírá, zvlášť, když jsem to o prázdninách třídila. Hlavním faktorem je počasí a jak známo, to má být na... no špatné.

Lidi, tyhle prázdniny jsem si užila. Je sice fakt, že letní lásku jsem nesplašila, ale na co. Byla jsem v kruhu těch nejlepších človíčků na celém světě a to je prostě hlavní!

A teď jen okrajově, co si zítra oblíkáte? :D
flow.
Haha

Co chci vlastně dělat?

28. srpna 2014 v 23:02 | flow. |  Články
Znáte to, vesele si prohlížíte blogy, náhodně klikáte, až se dostanete na úplně neznámou stránku. Vidíte první článek, a protože se takhle na večer nudíte a nevíte, jaký seriál si pustit, dáte se do čtení toho článku. Jak to tak louskáte, dostáváte se dál a dál a najednou vás to začne i zajímat. Přelouskáte to až na konec, kde na vás čeká video. A vy na něj kliknete, protože ten text vás "kurňa" zaujal. A bum, zaujme vás i to video.

Řekněme, že to byl motivační text. Nebo alespoň na mě to tak zapůsobilo. Autorka mi totiž nasadila brouka do hlavy a brouk se tak zeptal "Ivko, co chceš vlastně v životě dělat?" A já, světe div se, nevím, co broukovi odpovědět, i když už budu za chvilku dospělá.

Jistě, měla jsem plno snů. Třeba, že budu veterinářka, herečka, a nebo archeoložka. Jenže jak teď hniju na tom gymplu, tak pořádně nevím, co vlastně chci. Nemám tušení, co by mě tak mohlo naplňovat.

Moje budoucí povolání by mělo splňovat jistá kritéria. Tak třeba, mělo by mě bavit, asi by mě mělo i uživit. Jenže tím se mi výběr moc nezúžil. Herečka sice padá, jelikož jsem dost stydlivá, veterina taky, protože mi nejde biologie, a kdyby mi mělo nějaké zvíře umřít pod rukama, tak radši umřu s ním. Napadá mě, že bych možná chtěla pracovat v muzeu. Jenže nečtu historické knížky a tak hrozí, že bych studium dějepisu na výšce nemusela úplně zvládnout. A pak je tu i spisovatelka. Jenže když já si začnu číst ty svoje břitké fantasy příběhy, chce se mi spíš brečet, jaká to je slátanina. Jednou jsem tak uvažovala o učitelce, jenže když vidím ty dnešní fakany (a hlavně máti, jak chodí strhaná domů ze školy) tak mě ten chtíč velice rychle přechází.

Možná bych mohla pracovat ve filmové branži a nebo v televizi? Ne jako herečka (chraň bůh, tento kulturní zážitek vám nedopřeju). Spíš jako dramaturg a nebo pomáhat na place, vždyť to je záslužná práce! Jenže jak se k něčemu takovému dostat a hlavně jak se v tom udržet a co pro to dělat? Pro toho archeologa jsem se musela vrhnout na dějepis, jenže tady? Co s tím?

Stále nevím, na co se po škole orientovat. Je blbé, že až z ní vylezu (když z ní vylezu, ok) tak vlastně nebudu umět nic, protože jsem na gymplu a nemám žádné zvláštní zaměření.

Každopádně, až zjistím, co mě bude naplňovat (a doufám, že to nebude markování za kasou) vy v blogovém světě o tom budete vědět jako první, máte mé autorské slovo!

A co vy? Co byste chtěli dělat v budoucnu?
back to work | via Facebook
flow.

Ve světě internetu

27. srpna 2014 v 13:44 | flow. |  Články
Ke dnešnímu dni jsme měla v plánu napsat wishlist, jenže než bych poskládala všechny věci, co si přeju, tak bych zabila půl dne (tolik času ani nemám) a navíc by se mi to do jedné koláže nevešlo. Jsem totiž hodně náročná a chci toho plno, naštěstí mě rodiče tak nerozmazlují a tolik mi toho nekoupí. (Píšu naštěstí, ale kdo by se na ně zlobil, kdyby mi koupili třeba poníka.)
Z mého původního plánu tedy sešlo a já si vymyslela záložní. Tento článek jsem pojmenovala "Ve světě internetu" a pokusím se vám přiblížit, na jakých stránkách mě pravděpodobně najdete.

KOS- part one.

15. srpna 2014 v 11:14 | flow. |  Články

Když se řekne Řecko, mnoho z nás (ano, i já) si představí nádherné moře, kamenité pláže a bílé domečky s širokými stěnami a modrými střechami, stavěné do skály. Kdo si to představit neumí, mám pro vás jednoduchý tahák, jednoduché heslo, co napíšete do Googlu- Santorini. Vidíte tu nádheru? I já si něco takového představila, když jsme s našima v cestovce vybrali zájezd do Řecka, realita byla úplně jiná. A proč vlastně ne?